Power up to 15 miles or 60 acres of clean fence with the Gallagher M120 Fence Energizer. With 1.2 stored joules the M120 is ideally suited for small pastures.
Power up to 15 miles or 60 acres of clean fence with the Gallagher M120 Fence Energizer. With 1.2 stored joules the M120 is ideally suited for small pastures.
Clean Fence: 15 miles / 60 acres
Typical Fence: 6 miles / 30 acres
1.2 Stored Joules
UL Approved
| Warranty | 3 Years |
| Height | 5.3" |
| Width or Length | 6.7" |
| Depth | 2.4 " |
| Product Weight | 1.4 lbs |
| Item Number | GAL019 |
|---|---|
| MPN | G330434 |
| UPC | 644493330437 |
| Weight | 2.000000 |
| Country of Manufacture | New Zealand |
| Brand | Gallagher |
| Free Shipping | Free Shipping on $50+ Order |
| Item Returns | This item can be returned |
Validate your login