Free Shipping on Orders $50+
|
Flexible flare ends for greater access around obstructions Long pattern length for greater leverage and access Full polished Sizes stamped on both sides for better visibility
| UPC | 099575816925 |
|---|---|
| Foreign Trade Code | 8204110030 |
| Overall Length | 11.146 in |
| SAE/Metric/Torx | Metric |
| Length Format | Regular |
| Finish | Full Polish Chrome |
| End B Offset Degrees | 15 ° |
| End A Drive Type | Flare Nut |
| End A Ratcheting Type | None |
| End B Width | 0.559 in |
| End B Thickness | 0.579 in |
| End A Offset Degrees | 15 ° |
| End B Joint Type | Flex |
| End A Width | 1.465 in |
| End A Thickness | 1.370 in |
| End A Joint Type | Flex |
| End A SAE/MET | Metric |
| End B Ratcheting Type | None |
| End B SAE/MET | Metric |
| End A Fastener Size | 19 mm |
| End B Fastener Size | 21 mm |
| End B Drive Type | Flare Nut |
| Set | No |
| Item Number | ATG07081 |
|---|---|
| MPN | 81692 |
| UPC | 099575816925 |
| Weight | 0.100000 |
| Country of Manufacture | China |
| Brand | GearWrench |
| Free Shipping | Free Shipping on $50+ Order |
| Item Returns | This item can be returned |
Validate your login