Free Shipping on Orders $50+
|
3/8" drive ball end hex bit Metric socket 9mm. heat treated socket bases for durability and serviceability.
| UPC | 099575825057 |
|---|---|
| Foreign Trade Code | 82042000 |
| SAE/Metric/Torx | Metric |
| Fastener Size | 9 mm |
| Drive Type | Ball Hex |
| Drive Tang Size | 3/8 in |
| Length Format | Standard |
| Dim. A: Drive End | 0.750 in |
| Dim. C: Overall Length | 1.968 in |
| Dim. B: Nose Diameter | 0.750 in |
| Dim. D: Bit Length | 1.181 in |
| Exposed Bit Length | 0.906 |
| Set | No |
| Item Number | ATG07463 |
|---|---|
| MPN | 82505 |
| UPC | 099575825057 |
| Weight | 0.200000 |
| Country of Manufacture | Taiwan |
| Brand | GearWrench |
| Free Shipping | Free Shipping on $50+ Order |
| Item Returns | This item can be returned |
Validate your login