Free Shipping on Orders $50+
|
Gearwrench Long Torx® Bit Sockets are made with full polish chorme and the socket bases are heat treated for durability and serviceability.
| UPC | 099575825170 |
|---|---|
| Foreign Trade Code | 8204200000 |
| SAE/Metric/Torx | Torx® |
| Fastener Size | T40 |
| Drive Type | Torx® |
| Drive Tang Size | 3/8 in |
| Dim. A: Drive End | 0.688 in |
| Dim. C: Overall Length | 5.984 in |
| Dim. B: Nose Diameter | 0.590 in |
| Dim. D: Bolt Clearance | 5.196 in |
| Exposed Bit Length | 4.922 |
| Set | No |
| Item Number | ATG07472 |
|---|---|
| MPN | 82517 |
| UPC | 099575825170 |
| Weight | 0.200000 |
| Country of Manufacture | Taiwan |
| Brand | GearWrench |
| Free Shipping | Free Shipping on $50+ Order |
| Item Returns | This item can be returned |
Validate your login