Free Shipping on Orders $50+
|
1/4" drive hex bit fractional socket 9/64". Heat treated socket bases for durability and Serviceability.
| UPC | 099575801563 |
|---|---|
| Foreign Trade Code | 82042000 |
| SAE/Metric/Torx | SAE |
| ASME Specification | B107.1 |
| Fastener Size | 9/64 in |
| Drive Type | Hex |
| Drive Tang Size | 1/4 in |
| Length Format | Standard |
| Dim. A: Drive End | 0.508 in |
| Dim. C: Overall Length | 1.530 in |
| Dim. B: Nose Diameter | 0.508 in |
| Dim. D: Bit Length | 0.984 in |
| Exposed Bit Length | 0.660 |
| Set | No |
| Item Number | ATG06015 |
|---|---|
| MPN | 80156 |
| UPC | 099575801563 |
| Weight | 0.100000 |
| Country of Manufacture | Taiwan |
| Brand | GearWrench |
| Free Shipping | Free Shipping on $50+ Order |
| Item Returns | This item can be returned |
Validate your login