Free Shipping on Orders $50+
|
3/8" drive phillips bit socket #2. Heat treated socket bases for durability and serviceability.
| UPC | 099575804687 |
|---|---|
| Foreign Trade Code | 82042000 |
| Fastener Size | #2 |
| Drive Type | Phillips® |
| Drive Tang Size | 3/8 in |
| Length Format | Standard |
| Dim. A: Drive End | 0.688 in |
| Dim. C: Overall Length | 1.653 in |
| Dim. B: Nose Diameter | 0.590 in |
| Dim. D: Bit Length | 0.984 in |
| Exposed Bit Length | 0.591 |
| Set | No |
| Item Number | ATG06331 |
|---|---|
| MPN | 80468 |
| UPC | 099575804687 |
| Weight | 0.200000 |
| Country of Manufacture | Taiwan |
| Brand | GearWrench |
| Free Shipping | Free Shipping on $50+ Order |
| Item Returns | This item can be returned |
Validate your login